Website Manager

Welcome to Big Sun Youth Soccer League

Weston Cup Tournament Roster (Boys)




Central Florida United

Weston Cup Tournament Rosters

2002 Boys Team
Coach Ahmad Brown


2.Samuel (Sam) Disabb (GSA)

3.Ethan Gillis (GSA)

4.Tyler Brady (OPS)

5.Franco Desirello (GSA)

6.Timothy / T.J. Hoth

7.Bryant Rigdon (GSA)

8. Jaxton Doher (OPS)

10. Grayson Waters (OPS)

12. Austin Rowe (GSA)

13.  Andrew/Drew Nemeth (GSA)

15.  Jackson Smith (GSA)

16. Joel Lugo-Iglesias (OPS)

17. John Fitzpatrick (GSA)

18.  Brayden Forte (OPS)

19.  Lucas Gordon (OPS)

20.  Josiah Habel

22.  Joshua Oakley (LCSC)

23.  Fuji Powell (LCSC)

24. Roberto Garndner (LCSC)

 

2004 Boys Team

Head Coach: Jeremy Witt

1.      Jonathan Smith (OPS)

2.      Ernesto Rivas (LCSC)

3.      Carlos Leon (OPS)

4.      Connor Wickson (LCSC)

5.      Zachary Parker (OPS)

6.      Sawyer Cohen (GSA)

7.      Aidan Balthazar (OPS)

8.      Grandin Willcox (OPS)

9.      Maxin Maysonet (OPS)

11.  Anthony Madorsky (GSA)

12.  Nathan Hamby (OPS)

13.  Emerson Whitehurst (GSA)

14.  Eduardo Diaz (OPS)

15.  Osbaldo Davila (LCSC)

16.  Ivan Mendez (LCSC)

17.  Kolin Krug (OPS)

18.  David Romero (LCSC)

20.  Marc Pinkman (LCSC)

 

2005 Boys Team

Head Coach: Scott Rusin

0.      Hayden Koscicki (LCSC)

1.      Aidan Bovelsky (OPS)

2.      Gadiel Cortes (OPS)

3.      Seth Bruinsma (LCSC)

6.      Adrian Droese (OPS)

7.      Collin Scroggie (OPS)

8.      Riley Smith (GSA)

9.      Azim (Champ) Saju (OPS)

12.  Simon Noguerol (GSA)

13.  Erik Romero (LCSC)

14.  Evan Gilmet (LCSC)

15.  Will Perfater (LCSC)

16.  Nico Galvis (LCSC)

17.  Landan Yutzy (OPS)

18.  Daniel Jiminez (LCSC)

19.  Ander Stuwe (GSA)

20.  Keith Stack (LCSC)

21. Alexander Sen (GSA)

 

2006 Boys Team

Head Coach: Josh Scroggie

1.      Pablo Abesada (OPS)

2.      Daniel Brown (GSA)

4.      Phillip Caraba (GSA)

5.      Anthony / Tony Cifelli (LCSC)

6.      Logan Gustafson (LCSC)

7.      Ismael Hernandez (OPS)

8.      Alexander/Alex Nemeth (GSA)

9.      Jadiel Rodriguez (OPS)

10.  Alex Santana (OPS)

13.  Chris Zeppieri (GSA)

14.  Bolu Olabige (GSA)

15.  Sean Allin (GSA)

16.  Nicholas Rossi (GSA)

17.  Nate Southard (GSA)

18.  Benjamin Zeig (GSA)

19.  Akksayan Sivasekaran (OPS)

 

2007 Boys Team

Head Coach: Pete Smith

1.      Jaime Price (OPS)

2.      Dylan Fitzpatrick (GSA)

4.      Samuel Johnson (OPS)

5.      Brandon Droese (OPS)

6.      Beckham Gahret (LCSC)

7.      Grayson Balthazar (OPS)

8.      Nicholas Bustillo (OPS)

10.  Landon Nemeth (GSA)

11.  Henry Trochez (OPS)

12.  Jacob Ordonez (OPS)

13.  Cayden Weatherspoon (GSA)

14.  Andres Gaspar (OPS)

15.  Owen Sciacchitano (OPS)

18.  Luke Van Dyke (LCSC)

 

2008 Boys Team

Head Coach: Fulton Gomez

1.      Grady Scroggie (OPS)

2.      Anthony Castillo (LCSC)

3.      Rafael Rivera (OPS)

4.      Jack Belcher (OPS)

5.      Garrett Smith (OPS)

7.      Brock Warren (OPS)

8.      Jennings Gray (OPS)

10.  Thomas/Parker Tew (OPS)

11.  David Slaughter (OPS)

12.  Maxim Sedov (GSA)

13.  Landon Bumbach (OPS)

14.  Gabriel Mirza (OPS)

15.  Jace Moore (LCSC)

16. Joel Romero (LCSC)

 

2010 Boys Team

Head Coach Noah Richmond

1. Christian Cofield (Lake City)

2. Andrew Wilcox (Ocala Premier)

3. Nico Romero (Lake County SC)

4. Colin Weatherspoon (Lake City)

5. Myles Bumbach (Ocala Premier)

6. Ty Handy (Lake City)

7. Martin Barba-Sotelo (Lake County SC)

8. Kaeden Waters (Ocala Premier)

9. Carlos Ortiz (Lake City)

11. Raylan Finley (Ocala Premier)

13. Sani Jollu (Ocala Premier)


 

Privacy Statement  |  Terms of Use |  TSHQ License Agreement |  BSYSL 2009-2010 ALL Rights Reserved Login
Blue Sombrero & Dick's Sporting Goods